Dobrý anděl je v každém z nás

Když jsem byl menší, často jsem v televizi vídal reklamu na Dobrého anděla. Věděl jsem, že je to nějaká nadace, která pomáhá nemocným. Nikdy jsem ale nepřemýšlel nad tím, že bych začal taky pomáhat, byl jsem ještě dítě, a tak se tyto reklamy automaticky přesunuly do sekce je to dojemné, ale nemám jim jak pomoci.

Když mám chvilku času a mám zrovna náladu si něco zajímavého poslechnout, případně se něco naučit, pouštím si záznamy z TED konferencí. Většinou se dívám na přednášky v angličtině, ale posledně jsem narazil na TEDx konferenci z roku 2012, která se konala v Praze. Vyskočila na mě přednáška Andreje Kisky, Dve zmeny pre šťastnejší život. Mluvil tam o tom, jak měl tolik peněz, že založil nadaci Dobrý anjel. V té chvíli jsem si uvědomil, že to znám, že vím, o čem mluví. Tak jsem tak poslouchal, a když video skončilo, otevřel jsem si stránky Dobrého anděla v České republice a stal jsem se novým dobrým andělem.
I když jsem občas někde nějakou charitativní sbírku viděl, nikdy mě nenapadlo, že jsem se dostal do věku a hlavně do situace, kdy jsem schopný se do takového projektu zapojit. Jsem dospělý, sice student, ale něco si vydělávám, tak proč bych nemohl pomáhat druhým? Takovou otázku jsem si položil, když jsem dokoukal přednášku Andreje Kisky.
Do Dobrého anděla jsem se taky zapojil z důvodu, že to není jenom nějaká anonymní charita, kdy netušíte, kam vaše peníze putují, ale naopak přesně víte, komu jste pomohli. Nadace je založena na pravidelných měsíčních příspěvcích, kdy průměrná částka je 287 Kč. Když se zaregistrujete, požádají vás, abyste nastavili trvalý platební příkaz. Nejde o to kolik přispíváte, podle mě je důležité přispívat.
V dnešní digitální době to může být pro mnoho lidí konečně něčím hmatatelným. Víte přesně komu pomáháte a víte, že všechny peníze, které darujete jdou potřebným rodinám. To může být pro některé ideálním způsobem, jak si zlepšit karmu, udělat dobrý skutek nebo se i přiblížit k životnímu naplnění. Když někomu pomůžete a není to anonymně, dokáže vám to opravdu zlepšit náladu.
Já jsem se zapojil, teď je řada na vás. Počítá se každá koruna. Stačí pár korun, ale když to bude pravidelně a bude nás hodně, dokážeme pomoci nejedné rodině.